Nowy rok szkolny 2023/2024 czas zacząć. Plan uroczystości mieliśmy napięty, ale też przyjazny wszystkim nauczycielom i uczniom. Najpierw uroczysty przemarsz do Kościoła, potem msza święta i powrót do szkoły, gdzie wspólnie przygotowywaliśmy się na to, co nas czeka w ciągu najbliższych 10 miesięcy. Uroczystość poprowadzona przez uczniów klas drugich Aleksandrę Baran i Kacpra Łazowskiego był nostalgicznym wspomnieniem wakacji i zapoznaniem z wartościami, które obowiązują w naszej szkole. Nie zapomnieliśmy również o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej – była minuta ciszy poświęcona poległym bohaterom oraz złożenie kwiatów na cmentarzu wojennym w Pilźnie. W tych ważnych chwilach towarzyszył nam oczywiście poczet sztandarowy.

Rok szkolny to zmiany, zmiany, zmiany. Na szczęście żadna z nich nie okazała się zmianą na gorsze. Pani Dyrektor Anna Smołucha postanowiła podzielić się obowiązkami z Panią Karoliną Baryłecką, sama jednak pozostała z nami, by wciąż organizować wspaniałe akcje, zabierać w różne ciekawe miejsca, zachęcać i inspirować. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Smołucha za czternaście lat ciężkiej dyrektorskiej pracy i wciąż prosimy o więcej. A Pani Karolinie Baryłeckiej ślemy mnóstwo ciepłych myśli, by dodać jej otuchy i zachęcić do śmiałych posunięć.

Jedno wiemy na pewno: to będzie dobry, owocny rok. Już na horyzoncie pojawiają się kolejne imprezy, uroczystości, lekcje wyjazdowe i inne atrakcje. Z pewnością nikt nie będzie się nudził.

« z 3 »