Wróciliśmy do tradycji Konkursu Pięknego Czytania, która w naszej szkole rozwijała się przez lata. Ośmioro uczniów klas trzecich zdecydowało się wziąć udział w zawodach o tytuł mistrza głośnej lektury i całej grupie poszło naprawdę dobrze. Jury działające pod przewodnictwem pani dyrektor Karoliny Baryłeckiej miało twardy orzech do zgryzienia. Ale że na podium schodki są trzy, wybrało najlepszych.

I miejsce – Weronika Lebryk (3b)

II miejsce – Karolina Łącka (3b)

III miejsce – Kacper Smoter (3b).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy musieli się zmierzyć z trudnościami czytania literatury młodzieżowej – samych perełek nurtu young adult. Na konkurs – odbywający się nieprzypadkowo pod hasłem „Czytanie to essowanie” wybraliśmy cztery powieści zaczytywane przez naszych uczniów. Przypominamy wszystkim, że obfitość takich książek można znaleźć na półkach naszej biblioteki. Czekają z utęsknieniem na swoich czytelników – również spoza grona uczestników naszego konkursu. Konkurs przygotowali pani Joanna Pietrzycka oraz pan Krzysztof Bernaś.