Święto patronki naszej szkoły, bł. Karoliny Kózkówny, staramy się zawsze spędzać w jej rodzinnych stronach. Tym razem również wybraliśmy się do Sanktuarium w Zabawie oraz Wał-Rudy, rodzinnej miejscowości nasze rówieśnicy z początku wieku, która na zawsze już pozostała osobą młodą, pełną ideałów, tak mocno fascynujących nie tylko nastolatków. Młodzież klas pierwszych uczestniczyła we mszy świętej, odwiedziła dom Kózków, a potem udała się na drogę krzyżową śladami męczeńskiej śmierci Karoliny. Skupieniu i zadumie nad niesprawiedliwością historii i wielkością młodej dziewczyny z małej wsi towarzyszył nasz sztandar, pokazując przywiązanie do wartości głoszonych przez Karolinę.

Wyjazd, przygotowany przez panią dyrektor Karolinę Baryłecką, na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Liczymy, że będą wracać do tego przeżycia i czerpać z niego siłę do walki z własnymi słabościami.

« z 2 »