Do historii przechodzi IX konkurs wokalno-muzyczny, ale nie emocje i artystyczne wrażenia, które mu towarzyszą. W koncercie finałowym, którym po raz kolejny odbył się w Amfiteatrze Leśnym w Dolinie Pstrąga, wybrzmiało dwanaście zwycięskich utworów w bardzo różnej stylistyce, zarówno muzycznej, jak i literackiej. Konkurs od lat gromadzi miłośników piosenek z przesłaniem, ale mają oni szerokie horyzonty muzyczne i potrafią nas zaskoczyć aranżacjami, doborem instrumentów i warstwą tekstową, częstokroć tworzoną przez artystów. Dziękujemy im wszystkim za moc wzruszeń i pokazanie, jak wiele współczesnych odniesień zawiera historia życia i testament patronki festiwalu oraz naszej szkoły bł. Karoliny Kózkówny.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia. W pierwszej kolejności Pani Dyrektor Annie Smołucha, która wypracowała koncepcję konkursu i czuwa wciąż nad jego rozwojem. Dziękujemy Wydziałowi Katechetycznemu Diecezji Tarnowskiej i jego dyrektorowi ks. dr. Andrzejowi Jasnosowi, naszemu partnerowi organizacyjnemu. Wiele zawdzięczamy Państwo Wandzie i Stanisławowi Jaroszom, którzy udostępniają nie tylko nastrojowe miejsce, ale też podejmują nas poczęstunkiem i mocno kibicują konkursowym zmaganiom. Grono sponsorów, którym składamy najszczersze podziękowania, w tym roku tworzyli Pani Barbara Bassara-Poprawa (Cukiernia Bassara), Gminna Spółdzielnia „SCh” w Pilźnie, pani Monika Biduś (Zajazd Parkosz), pan Marek Smoła (Transkop), pan Piotr Wójcik (Piotrcar-Bus). Bardzo nam było miło gościć Panią Kingę Kutrzubę, piosenkarkę, uczestniczkę wielu muzycznych programów, która tym razem była również członkiem jury. Konkurs zaszczyciło grono znakomitych gości, w tym władze samorządowe i kościelne, którym również serdecznie dziękujemy za obecność i ogromne wsparcie.
Cieszymy się bardzo, że nasza szkoła może być organizatorem takiego wspaniałego wydarzenia. A najbardziej z tego, że gromadzimy wokół Karoliny Kózkówny wspaniałych ludzi, którzy zarażają nas optymizmem i pokazują, jak żyć pełnią życia według drogowskazów młodej błogosławionej.
« z 3 »