Na trasie III Biegu ku Wolności, poprowadzonego ulicami Pilzna, znalazło się miejsce dla wielu utalentowanych zawodników. Swoich sił w biegu głównym spróbowało łącznie 36 osób i wszystkie one ukończyły bieg z wysokim wynikiem. Ich determinacja i przygotowanie zrobiły wrażenie na licznych kibicach. W tym roku po raz pierwszy biegały na odpowiednich do wieku dystansach (100, 200 oraz 400 m) również dzieci. Tu również dały o sobie znać zaangażowanie i talent. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się stanąć na starcie tego niecodziennego biegu.
Inicjatywa – pomysł pani dyrektor Anny Smołuchy – upamiętnia kolejne rocznice beatyfikacji patronki Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Pilźnie Karoliny Kózkówny. Bieg jest oczywiście wysiłkiem fizycznym i sprawdzianem kondycji, ale też w metaforyczny sposób nawiązuje do ucieczki młodej przed oprawcą, która w istocie polegała na obronie najważniejszych wartości.
Nie byłoby tak wielkiego sukcesu, gdyby nie pomoc i zaangażowanie współorganizatorów oraz licznych sponsorów. Dziękujemy serdecznie za wsparcie inicjatywy Burmistrzowi Pilzna Panu Tadeuszowi Pieczonce, a także księdzu Andrzejowi Wolaninowi, proboszczowi Parafii pw. Jana Chrzciciela. Gorące podziękowania płyną również w stronę sponsorów: właścicielom firmy @„Taurus” państwu Stanisławowi i Wandzie Jaroszom, Gminna Spółdzielnia „SCh” w Pilźnie, firmie AC-DC Fotowoltaika panów Stanisława i Piotra Pękalów, Firmie Remontowo-Budowlanej pana Bogdana Kordka, firmie M-Bet państwa Magdaleny i Krzysztofa Przebiędów, firmie Stolar-Bud pana Jacka Owsiaka, firmie @WERDA pani Magdaleny Pękali. Swoimi działaniami wsparli nas również pani Jadwiga Papiernik, dyrektor Dom Kultury w Pilznie, pan Krzysztof Uriasz i pan Łukasz Ździebło, prezes oraz wiceprezes Stowarzyszenie „Królewskie Pilzno”, pani Bernadetta Książek, dyrektor @Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Pilźnie, Ochotnicza Straż Pożarna z Parkosza, OSP Zwiernik, Policja – Posterunek Policji w Pilźnie oraz pan Sebastian Radzik, właściciel firmy Transport Sanitarny.
Uroczysta chwila nagrodzenia medalami wszystkich uczestników oraz dekorowania zwycięzców na płycie pilźnieńskiego rynku na długo zapadnie w pamięć i z pewnością pozwoli wrócić zawodnikom za rok. Liczymy też na kolejnych. Do zobaczenia na IV Biegu ku Wolności!
« z 5 »