Po raz drugi RBS Pilzno otrzymało tytuł „Złota Szkoła NBP”
A wszystko to dzięki udziałowi w IV edycji projektu organizowanego w roku szkolnym 2023/2024.
Potwierdzeniem tytułu jest certyfikat przekazany zarówno szkole jako placówce jak i indywidualnie koordynatorom oraz uczestnikom projektu – Drużynie Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, w skład której wchodzili uczniowie: Aleksandra Baran, Emilia Klucznik, Oliwia Gacek, Oskar Kołodziej, Kacper Podlasek, Kacper Łazowski, Kacper Wojciechowski, Oliwia Proszowska, Anna Rakowska,
Pod okiem opiekunów zrealizowali oni zadania tegorocznej edycji pod hasłem „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”, a były to:
Lekcje z ekonomią.
Warsztat uczniowski.
Debata Szkolna.
Koordynatorami programu byli: p. Joanna Pietrzycka, p. Karolina Baryłęcka, p. Krzysztof Bernaś, p. Wacław Mokrzycki i p. Łukasz Lejkowski.
◻️◻️◻️◻️
Przypominamy, że zgodnie z założeniem organizatorów Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia.