14 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyły się wyjątkowe 4 spotkania profilaktyczne:
1. „Zdrowe odżywianie” przeprowadziła Dieta dobrych obyczajów – Katarzyna Podgórska Dietetyk
2. „Europejski kodeks walki z rakiem” przeprowadziła Pani Monika Przybyło nasza pielęgniarka szkolna
3. „Uzależnienie od Alkoholu” przeprowadził Pan Wiesław Wiktor z 9-19 Hufiec Pracy w Dębicy
4. Członkowie Wspólnota Cenacolo bez ogródek i zbędnych ozdobników opowiedzieli o swojej trudnej i nierównej walce z nałogami, przedstawili ciekawą perspektywę i pokazali młodym ludziom, że warto omijać podobne zasadzki. Historie tych zmagań pozwoliły uczniom na gruntowne przemyślenie wielu spraw i pracę nad nową drogą życiową, a pewnie również na powzięcie ważnych decyzji.
Wydarzenie miało na celu edukację naszych uczniów na temat zdrowego stylu życia oraz zagrożeń związanych z używkami. Jesteśmy przekonani, że zdobyte informacje przyczynią się do kształtowania zdrowych nawyków wśród naszych uczniów i pomogą im podejmować świadome decyzje dotyczące swojego zdrowia. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym prelegentom za wzięcie udziału w spotkaniu.
« z 2 »