13 grudnia 2023 roku w Rzemieślniczej Branżowej Szkole I Stopnia im. Bł. Karoliny Kózkówny w Pilźnie odbyła się gala podsumowująca konkurs wiedzowo-literacki dotyczący patronki szkoły. W finałowym spotkaniu wzięli udział organizatorzy, tj. dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz ks. dr Grzegorz Franczyk, przedstawiciel Wydziału Katechetycznego Diecezji Tarnowskiej, a także laureaci głównych miejsc w kategoriach szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
Gala pozwoliła nagrodzić zwycięzców, ale była też okazją do przypomnienia postaci bł. Karoliny Kózkówny i jej przesłania niesionego przez historię. Prezentowane scenki i oprawa muzyczna pozwoliły na pokazanie, że jej biografia, wybory i wartości są wciąż aktualne i mogą posłużyć jako drogowskazy dla młodych ludzi.
Konkurs cieszył się ogromną popularnością, przyciągnął zarówno szkoły, które brały udział w poprzednich edycjach, jak i wiele nowych placówek. W sumie wzięło w nim udział 41 osób ze szkół podstawowych i 79 osób ze szkół ponadpodstawowych. W tym roku zmieniono wymagania, które obowiązywały od pierwszej edycji i wzbogacono konkurs o etap literacki – przeznaczony dla 10 najlepszych uczestników konkursu wiedzowego, organizowanego w formie online. Prace młodych ludzi pokazały, że postać Karoliny jest im wciąż bliska i traktują ją nie tylko jak błogosławioną Kościoła katolickiego, ale także ich przyjaciółką i powierniczką.
Przypomnijmy nazwiska laureatów.
Kategoria: szkoły podstawowe
I miejsce – Kamila Chwistek, Publiczna Szkoła im. Władysława Jagiełły w Pilźnie
II miejsce – Eliza Markiewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa w Siedliskach-Bogusz
III miejsce – Anna Laska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia
Kategoria: szkoły ponadpodstawowe
I miejsce – Oliwia Antkiewicz, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bochni
II miejsce – Antonina Rachwał, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bochni
III miejsce – Dominika Kosińska, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom.
« z 2 »